16 Nisan 2010 Cuma

Sami Yen'e Bir Yabancı Veda


Koca koca firma isimlerinin arasında bir büyük isim çarptı az önce gözüme haberleri karıştırırken, Ali Sami Yen. Yakında ona dair bir yazı okuyacaktınız burada ve ona dair bir "ilk yazı" olacaktı diye düşünürken, ismini taşıyan stadyum satıldı, adını da Ceza Sahasının Dışı'nda böylece geçirmek kısmet oldu bana.

Haberde birçok rakamdan ibaret veri vardı; arazinin metrekaresi, arazinin ederi,ederinin KDV'si sonra... Ne yavan geldi bu sayılar onlara bakarken. Çünkü Sami Yen, binlerin bağırdığı, tek vücut olduğu bir yer tüm bunlardan önce. 'Galatasaray'ın nefeslerde yüceldiği, coşkulu tezahüratlara, sevinç gözyaşlarına, üzüntü sarılmalarına tanık bir "cehennem" kimilerince. Bir Galatasaraylı değilken ben, bu kadar tüylerimi diken diken etmemeli, gözlerimin dolmasına sebebiyet vermemeliydi bu haber belki.

Bunca zaman "adımımı atmam herhalde" diye bahsettiğim bir stadyuma, şimdi son bir kez bakmak için, Türk Spor Tarihi'nin en önemli anlarına fon olmuş bu mekanın havasını solumak, alkışımı Ali Sami Yen'in kıymetli ruhuna göndermek için orada olacağım sezon bitmeden. Bir devrenin bitiş düdüğünde...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder